fbpx

Kto, jak nie studenci Akademii Wychowania Fizycznego, najlepiej wiedzą, jak zaktywizować ruchowo uczniów? Teraz mogą podzielić się swoją kreatywnością – JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński ogłasza konkurs na najciekawsze „Ćwiczenia w ramach wychowania fizycznego w warunkach domowych”. Autorzy najlepszych zajęć otrzymają nagrody!

W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach oraz wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, w znacznym stopniu zmniejszona została ilość ruchu i aktywności fizycznej. Ze względu na aktualną sytuację JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński ogłasza konkurs, w ramach którego nasi studenci mogą pomóc uczniom i ich rodzicom w zorganizowaniu domowej lekcji WF-u i zapewnieniu źródła tak ważnej aktywności fizycznej.

Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich kierunków prowadzonych w naszej Akademii. W zaproponowanych zajęciach może wziąć udział jedna lub kilka osób, a ćwiczenia powinny być bezpieczne i możliwe do wykonania samodzielnie, z wykorzystaniem prostych sprzętów/przyborów, które prawdopodobnie są w każdym domu. Propozycję zajęć należy przygotować w formie krótkiego filmu, ok. 3-5 minut. Ćwiczenia może prezentować student lub dzieci. Link do filmiku można przesyłać do 5 kwietnia br., na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Komisja konkursowa wyróżni trzy osoby w każdej z dwóch kategorii: ćwiczeń dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) oraz ćwiczeń dla starszych uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII). Wyróżnieni studenci zwolnieni zostaną z realizacji jednego przedmiotu do wyboru (zaliczenie 1 pkt. ECTS) oraz otrzymają pamiątkową statuetkę od JM Rektora, filmy ich autorstwa zostaną udostępnione na stronie Uczelni.

Przed wysłaniem pracy konkursowej należy zapoznać się z regulaminem: Pobierz.

Gorąco zachęcamy do udziału i wsparcia najmłodszych pomysłami, jak ciekawie spędzić czas w domu!