fbpx

W ramach obchodów 50-lecia gorzowskiej Filii AWF Poznań właśnie ukazała się monografia autorstwa prof. dra hab. Tomasza Jurka i dr Doroty Pileckiej: „Pół wieku gorzowskiego ośrodka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (1971-2021)”.
Publikacja to studium historyczne, przedstawiające 50 lat aktywności dydaktycznej i naukowej gorzowskiej Filii AWF.

Prezentowana monografia jest wyjątkowym dziełem wieńczącym pięćdziesięcioletnią działalność gorzowskiego ośrodka poznańskiej AWF, przygotowanym przez dwoje Autorów. Pierwszym jest niekwestionowany autorytet w zakresie historii sportu, prof. dr hab. Tomasz Jurek, absolwent uczelni i osoba, która przez wiele lat pełniła w niej kierownicze funkcje, prowadząc ją do licznych sukcesów. Drugim jest dr Dorota Pilecka, związana z gorzowskim Wydziałem od kilku lat, która aktywnie włącza się w jego działalność na wielu polach. Połączenie doświadczenia i młodzieńczego zapału stworzyło duet, który przygotował niezwykłą pracę, dokumentującą nie tylko działalność uczelni, ale także życie wielu ludzi, jej studentów i absolwentów, pracę ważną również dla społeczności lokalnej i regionalnej, bo uczelnia na trwałe wpisała się w historię Gorzowa Wielkopolskiego.

Z recenzji wydawniczej prof. US dr hab. Renaty Urban

 

Monografię nabyć można na stronie Wydawnictwa Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu: 

Pół wieku gorzowskiego ośrodka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (1971-2021) - Księgarnia AWF

Polecamy lekturze.