Pragnę poinformować, iż w dniu 18.12.2017 r. w Poznaniu odbyło się spotkanie Rektora AWF prof. Dariusza Wielińskiego z Dziekanem ZWKF drem hab. Leszkiem Zguczyńskim.
Na podstawie uzyskanych od JM Rektora informacji, nie potwierdzam rozpowszechnianych pogłosek o rzekomo zawartym porozumieniu w sprawie połączenia Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziekan ZWKF, dr hab. Leszek Zguczyński

W dniu 20.12.2017 r., pod okiem dra hab. Mariusza Naczka zostały przeprowadzone badania wydolnościowe zawodnika MMA - Adama Brzezowskiego, które miały pomóc w zaprojektowaniu treningu wytrzymałościowego. 26-letni Adam „Brooklyn” Brzezowski to utalentowany zawodnik klubu MMA Devil Międzychód, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Wielkopolski w submission fighting. Dotychczas stoczył ponad 20 amatorskich walk grapplingowych i w formule MMA. Legitymuje się aktualnym zawodowym bilansem 5 zwycięstw i 2 porażki. Podopieczny trenera Przemysława Kniocha w zawodowym ringu debiutował zaledwie cztery lata temu.

Czytaj więcej...

100 najbardziej wpływowych Polaków i Polek z niepełnosprawnością, których łączą siła, optymizm i waleczność zostało wybranych przez redakcję magazynu Integracja i portal Niepelnosprawni.pl do publikacji Lista Mocy, która ukazała się na początku grudnia br. Wśród wybranych osobowości, które zmieniają życie innych, dzielą się wiedzą i mają wyjątkowy wkład w życie społeczne są: nasz pracownik - dr hab., prof. AWF Tomasz Tasiemski w kategorii Edukacja/rozwój osobisty oraz student Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim - Maciej Lepiato, w kategorii Sport/zawodnicy/działacze.

Czytaj więcej...

Pracownicy i studenci naszego wydziału od lat biorą udział w akcjach dotyczących wsparcia osób dotkniętych choroba nowotworową. Tak było w przypadku kampanii charytatywnej „Pola Nadziei”, podczas której zbieraliśmy środki na gorzowskie hospicjum im. Św. Kamila.
Dziś pomóżmy tym najbardziej bezbronnym: chorym dzieciom. Wybudujmy razem Dział Hospicjum Dziecięcego w Wilnie. Wystarczy wysłać sms na nr 72405 o treści: WILNO. Koszt 2,46 zł.

Piotr Żurek,
były koordynator kampanii Pola Nadziei

W dniu 5 grudnia 2017 r. na pływalni przy ul. Wyspiańskiego akademickie reprezentacje Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. po raz czwarty rywalizowały w zawodach pływackich o „Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu”.

Czytaj więcej...