sport zimowy 0W dniach 2-8 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się zajęcia z narciarstwa zjazdowego dla studentów III roku kierunku Wychowanie Fizyczne i II roku kierunku Turystyka i Rekreacja ZWKF. Studenci zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania się w górach, organizacją i metodyką zajęć z narciarstwa, uczyli się podstaw techniki narciarskiej począwszy od prostych ewolucji do jazdy carvingowej.

Zajęcia przy pięknej pogodzie na stokach „Puchatek”, „Hala Szrenicka”, „Lollobrygida” i „Śnieżynka” prowadzili doświadczeni instruktorzy: dr Krzysztof Kwilecki, dr Mariusz Naczk, dr Włodzimierz Stronczyński i dr Piotr Żurek. Wszyscy byli zakwaterowani w pensjonacie „Jural”, a jego atrakcyjna lokalizacja związana była z bezpośrednią bliskością głównej stacji wyciągu narciarskiego oraz wypożyczalni sprzętu, a także z powodu pięknego widoku na góry jaki roztaczał się z okien i balkonów. Warunki, pogoda i humory oraz to, że wszyscy bezpiecznie wrócili do domów pozwalają wyjazd uznać za bardzo udany. Studentów młodszych roczników zachęcamy do zapisywania się na przedmiot zimowy do wyboru-narciarstwo zjazdowe. To będą niezapomniane chwile.

sport zimowy 1

Na koniec refleksja na przyszłość... na stokach nie brakuje osób jeżdżących brawurowo i niebezpiecznie... w związku z tym proszę i nalegam: kiedykolwiek wybieracie się na narty, koniecznie zabierajcie ze sobą kask ochronny! Nie trzeba go kupować, można wypożyczyć za drobną kwotę. Taki drobiazg, a może uratować zdrowie, a być może nawet życie. Do zobaczenia na nartach!